تفاوت اپیلاسیون و دپیلاسیون

شروع موضوع توسط masoudfn ‏شهریور 17, 1396 در انجمن بیماری های پوست

 1. masoudfn

  masoudfn New Member

  تاریخ عضویت:
  1396 شهریور 17
  ارسال ها:
  4
  امتیاز دستاورد:
  1
  جنسیت:
  مرد
  اپیلاسیون (epilation) و دپیلاسیون (depilation)

  اپیلاسیون

  لطمه زدن به پیازمو را اپیلاسیون می گویند. زمانی که الکترولیز و یا لیزر انجام می دهیم به پیاز مو لطمه زیادی وارد می شود و موها سست می شوند،حالت پوسیدگی می گیرند و ریزش پیدا می کنند یا وقتی درمانی انجام می دهیم تا ۸۰ درصد موها در نمی آیند و پیاز مو از بین می رود.

  دپیلاسیون
  لطمه زدن به ساقه مو را دپیلاسیون میگویند که بصورت قوی و ضعیف انجام می شود. اپیلاسیون زمانی که صورت را بند می اندازید، با موچین موها را برمیدارید ، اپیلدی می کنید و با به وسیله ویت، جلبک یا اصلاح با شمع و مومک انجام می دهید، اتفاق می افتد. در دپیلاسیون باکرم موبر، موها را برمی داریم و با تیغ موها را شیو می کنیم، در نتیجه ساقه ی مو قطع می شود و خیلی زودتر موها رشد می کنند.

  تفاوت اپیلاسیون و دپیلاسیون
  هردو برای حذف مو زائد استفاده می شود اما با اپیلاسیون کل مو از فولیکول حذف شده درحالی که با دپیلاسیون موها تنها ازسطح پوست برداشته می شود و به کلام اخر،دپیلاسیون تنها به حذف موهای موقت اشاره دارد.
  اپیلاسیون : برداشتن مو با موم وکس جلبک و اصلاح با شمع
  دپیلاسیون :حذف مو با کرم موبر و شیو کردن (اصلاح و تراشیدن)


  زمانی که میخواهید صورت را بند بیاندازید، ابتدا از دستکش نخی استفاده می کنید و از محلول آنتی باکتریال به صورت بزنید. بعد از خشک شدن از پودربچه برای جلوگیری از عرق صورت و حساسیت استفاده کنید.
  کار بند را از پیشانی شروع کنید، زیرا پیشانی حس درد کمتری نسبت به اعضای دیگر صورت دارد، بعد به یک سمت صورت میروید و بند را ادامه می دهید و به همین ترتیب سمت دیگر صورت را بند می اندازید. بعد از آنکه مطمئن شدید روی صورت مویی وجود ندارد برای جلوگیری از بوجود آمدن جوش بعد اصلاح از ژل ضدجوش استفاده نمایید. اگر احساس کردید که پوست خیلی ملتهب شده قبل از استفاده ازکرم ضد جوش، از یخی که داخل نایلون گذاشتید روی صورت ماساژ دهید و بعد از آن از کرم ضدجوش استفاده نمایید.

  منبع : مدل مو سورا
   

به اشتراک بگذارید